Als je de tafels van vermenigvuldiging kent, ken je ook de bijbehorende kwadraten. In de tabel met de tafels van 1 t/m 10 is dat duidelijk zien.

Om de kwadraten te vinden, lees je de tabel diagonaal af. Zo is 16 het kwadraat van 4, want 4 x 4 = 16. 

Oefenen: kwadrateren

 

De tafels

Hieronder zie je een tabel met de tafels van vermenigvuldiging van 1 t/m 10 met de bijbehorende kwadraten. De tafels zijn zowel horizontaal als verticaal af te lezen.

 

Vermenigvuldigen: tafels van 1 t/m 10

Van / naar12345678910
Tafel van 112345678910
Tafel van 22468101214161820
Tafel van 336912151821242730
Tafel van 4481216202428323640
Tafel van 55101520253035404550
Tafel van 66121824303642485460
Tafel van 77142128354249566370
Tafel van 88162432404856647280
Tafel van 99182736455463728190
Tafel van 10102030405060708090100

Kwadraten:

De kwadraten zijn: 1, 4, 9, 16, 25, 36, 49, 64, 81, 100

 

Toelichting

In vet gedrukt zijn diagonaal de kwadraten aangegeven.

Diagonaal betekent van linksboven naar rechtsonder.

Bij de tafel van 6 is te zien dat 6 x 6 = 36.

Ga dit ook voor de andere kwadraten na.

 

© 2021 MijnRekensite.nl

Hoofdcategorie: Getallen
Categorie: theorie getallen